Aktualności

Wydarzenia, Informacje

Promocje

Podpis elektroniczny w e-Deklaracjach

20 styczeń 2015

Bez e-podpisu nie rozliczysz w styczniu firmowych podatków.

Od 1 stycznia 2015 r. weszły w życie nowe obowiązki wynikające ze zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mające zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r.

Wprowadzone zmiany nakładają na płatników i inne podmioty niepełniące funkcji płatnika, obowiązane do sporządzania i przekazywania informacji o dochodach osób fizycznych nowy - wyłącznie elektroniczny sposób przesyłania do urzędów skarbowych deklaracji, informacji i rocznych obliczeń podatku za osoby fizyczne np. za pracowników. Oznacza to obowiązek ich przesyłania w formie dokumentu elektronicznego.

Kogo dotyczy nowy obowiązek?

Zmiany dotyczą następujących formularzy: informacji PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1/IFT-1R, IFT-3/IFT-3R, deklaracji PIT-4R, PIT-8AR oraz rocznego obliczenia podatku PIT-40. Czasu na wdrożenie zmian przez przedsiębiorców jest już niewiele, gdyż część tych dokumentów (PIT-4R, PIT-8AR, IFT-3/IFT-3R) będzie musiała zostać złożona do końca stycznia, a pozostałe w lutym. Obowiązek kontaktowania się z urzędami skarbowymi drogą elektroniczną będą musiały również biura rachunkowe. Zmiany nie dotyczą jedynie najmniejszych firm, które zatrudniają nie więcej niż 5 osób. Tacy przedsiębiorcy będą mogli nadal przekazywać dokumenty skarbowe w formie papierowej.

Jak najszybciej otrzymać podpis elektroniczny?

Zapraszamy do kontaktu. Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Wdrożenie podpisu elektronicznego wykonujemy u klienta podczas jednej wizyty. Po zakończonym spotkaniu otrzymujecie Państwo kompletny i działający podpis elektroniczny.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do składania deklaracji oraz innych dokumentów w formie elektronicznej za pośrednictwem strony www.e-deklaracje.gov.pl, przy użyciu podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą kwalifikowanego certyfikatu.

 

Szukasz rozwiązania?

Zapraszamy do kontaktu. Czekamy na pytania lub sugestie dotyczące naszej oferty.

+48 500 835 200

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz blog i śledź nas na: